DEĞERLERİMİZ İLE VARIZ-WE EXIST WITH OUR VALUES

Proiectul DEĞERLERİMİZ İLE VARIZ-WE EXIST WITH OUR VALUES a avut ca obiectiv comun promovarea cooperării între elevi și profesori din țări diverse prin intermediul spațiului virtual. Proiectul este incheiat, derulându-se în perioada decembrie 2023 –mai 2024. A însumat activități lunare, realizate de elevi și profesori din Turcia și România. Împreună cu partenerii noștri,  Clasa Pregătitoare B (prof.înv.primar Coteanu Maria), a realizat activități care au promovat creativitatea elevilor, învățarea responsabilă, am creat un logo, am construit prezentări tip e-book, am invățat jocuri didactice în echipe mixte. Întâlnirile de tip webinar au adus mai aproape, elevi și profesori, oferind posibilitatea de a împărtăși experiențe de învățare, de comunicare. Mijloacele media au oferit ajutorul necesar pentru a realiza vizibilitatea proiectului, proiectul având multe aplicatii Web, toate acestea regăsindu-se în spațiul de pe platforma Etwinning.